Programy realizowane w przedszkolu - ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIADOWEJ KŁODZIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

Programy realizowane w przedszkolu

Przedszkole

Ogólnopolskie programy realizowane
w Publicznym Przedszkolu
w Dziadowej Kłodzie
w roku szkolnym 201
6 /1 7• „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – działania w oparciu o program ogólnopolski.
Program przeznaczony dla przedszkoli, organizowany przez markę „Kubuś”. Celem programu jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek, organizowanie ekologicznych akcji, pikiet, konkursów, itp.

• „Akademia Aquafresh” - program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolu.
W Polsce problem próchnicy jest nadal bardzo poważny - prawie 90% dzieci w Polsce jest dotkniętych tą chorobą*! Jesteśmy w czołówce krajów z największym procentem dzieci chorujących na próchnicę! Naszym zdaniem najlepszym sposobem edukacji jest nauka połączona z zabawą, dlatego również w tym roku do przesyłanych przedszkolom bezpłatnych pakietów materiałów edukacyjnych dodawane są liczne gry, zabawy oraz konkursy
z atrakcyjnymi nagrodami! Nauczyciele w przedszkolach realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem- próchniaczkiem”.

• „Cała Polska czyta dzieciom”- „Mądra szkoła czyta dzieciom” – to nowa odsłona akcji „Cała Polska…” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół, przedszkoli i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności i do programu zajęć. Badania przeprowadzone przez fundację potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom szkole wpływa znacząco n poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych  i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego